نوردکاری یکی از فعالیت های مهم صنعتی در ساخت قطعات و ماشین آلات فلزی که نیاز به کاهش ضخامت ورق فلزی و یا تغییر شکل ورق ها با استفاده از دو یا چند غلطک می باشد. نورد کاری را با عنوان رولینگ هم در صنعت مطرح می شود. درصد بالایی از قطعات فلزی بالاخص فولادی از این روش به عنوان یکی از بخش های رسین به شکل قطعه مورد نظر بهره می برند.

نورد کاری

انواع نورد کاری

۱. نوردکاری سرد

۲. نورد کاری گرم

پروسه شکل دادن فلزات با نورد به طور سرد یا گرم عبارت است از عبور دادن پروفیل یا ورق مورد نظر از بین دو یا چند غلطک که معمولاٌ با سرعت مساوی ولی در خلاف جهت یکدیگر می چرخند.ورق یا پروفیل فلزی توسط نیروی فشار اعمال شده توسط غلطک ها تغییر فرم می دهد.
میزان تغییر شکل جسم مورد نوردکاری در هرمرحله تغییر می کند تا به اندازه مورد نظر برسد . این امر تابع استحکام فلز و زاویه ورود می باشد. در صورتی که فشار وارده و یا زاویه ورود از حد استاندارد (مطابق با آلیاژ مورد نظر ) بیشتر شود ممکن است که قسمتی که از غلطک عبور کرده از قسمت در حال عبور جدا شود و یا اصطلاحا ورق پاره شود و در صورت کم بودن این فشار و زاویه ورودی تعداد دفعات رفت و برگشت قطعه برای رسیدن به شکل مورد نظر افزایش یافته و در نهایت منجر به اتلاف وقت زیاد در تولید قطعه مورد نظر می گردد.
بنابراین میزان کاهش فاصله غلطک ها با کاهش ضخامت یا تغییر فرم قطعات در هر مرحله مستلزم محاسبات اصولی و دقیق می باشد.
کارخانه دراک ماشین قادر است در نوردکاری سرد ورق تا ضخامت mm60 به طول mm6000 را در سریعتر زمان ممکن و با بهترین کیفیت آماده سازی و تحویل نماید. همچنین نورد مقاطع فولادی از قبیل تیرآهن، ناودانی، نبشی، سپری، میلگرد و لوله و پروفیل و همچنین ساخت مخروط در ابعاد مختلف از توانایهای این مجموعه می باشد.

چشم انداز